Форум за Коктейли Форуми Форум за Коктейли
Форум за коктейли. Рецепти за коктейли, опит, въпроси.

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Сайта използва технологии, включващи "бисквитки". Научете повече. Разбрах! Затвори
Началото....

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за Коктейли Форуми -> Свободен
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lime

Местожителство: Зад Бара...

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 8:48 pm    Заглавие: Началото.... Отговорете с цитат

Ако сте бармани.... сетете се за началото, колко някакси далеч изгелжда и колко смях има в него! Неуки, уплашени , чудейки се дали ще се справим заставахме зад някой бар и ни оставяха на самотек да се учим що е чаша, що е шейкър! Моето начало беше горе - долу такова Smile Ми кажете и за вас де! Exclamation Cool

tale for the colors on the cock's tail, and the begining of the "Cocktails"... Join me!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jameson

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2007 5:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

лелел няма да го забравя никога беше отвратително не незнаех какво е дълго или нормално кафе
а да не говорим за виенско Rolling Eyes ама пoсле намерих една книга със коктеили и от тогава не съм спирала с коктеилите. и не само ами със всичко което е около, над, под и върху бара Rolling Eyes Rolling Eyes

пс.
абе я каже какво ви провокира да станете бармани, мен лично филма "грозни като смърта" той е виновен за всичко Very Happy
Върнете се в началото
lime

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2007 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен един кретен, дето беше почнал работа в един клуб, извика ме там и заедно започнахме, ама там си беше отврата! Помя само че ме бяха оставили една нощ сам със една сервитьорка и едни чужденци си поръчаха космополитан , маргарита, кръсника и текила сънрайз!
аз ги направих я в хайбол, я в чаша за уиски и ония ме гледаха като натровени, ама излязох от положение!Там си нямах и на представа за какво става въпрос и не съм и вярвал че някой ден ще стигна до положението в което съм сега! А иначе за филма може да се каже, но на мен не ми вдъхва чак толкова спомен за бара!По скоро "Коктейл" с Том Круз, ама те и двата са някви сдухващи драми, в които главните лица са бармани! Smile

tale for the colors on the cock's tail, and the begining of the "Cocktails"... Join me!
Върнете се в началото
Alexxx

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 8:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и от мен Smile Аз застанах зад бара на 17 в един Черноморски курорт това лято.Отначало работех друго,но собствениците решиха,че ще се справя зад бара и аз успях Wink .Като цяло работата ми хареса,дори много.Забавлявах се .Е,имаше трудни моменти отначало,например някои коктейли.Барманството ми е една от специалностите в училище и мисля,че ще продължа да се занимавам с това,защото ми допада много.
Върнете се в началото
lime

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Алекс, да ти кажа ли лошо в тази работа няма обаче е много неблагодарна! Да, вярно че е забавна, че винаги има какво да научиш, но пък и се занимаваш с куп простотии, които нямат нищо общо със задълженията ти! Малко са баровете в България, в които бармана е такъв, какъвто си е мислел, че ше бъде! На много места виждам как правят колегите на луди за глупости! Иначе наистина е интересно, но знай, че това в училище не се учи! Най - големият ми учетел е нощния живот и практиката! Иначе успех и дано да станеш голяма работа! Smile Smile Smile

П.П. Ако искаш да се докажеш като барман номер едно, не е нужно да счупиш пет рафта с пълни бутилки като ги мяташ, а да се специализираш в собственото проектиране и измисляне на нови коктейли! Това го знам от опит и ако наистина искаш да се специализираш в областта, направи го и ти, имаш достатъчно време! Smile

Върнете се в началото
Alexxx

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2007 8:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lime,така е.Имам достатъчно време да мисля за професионална реализация,пък и не се знае накъде ще ме отвее вятъра и дали изобщо ще се занимавам с това.Може би докато уча ще се забавлявам по моретата през лятото,колкото да не скучая.А относно купа простотии,които нямат нищо общо със задълженията ти вече съм го видяла-плевих и поливах палми,сервирах...да не изброявам всичко.Барманството ме привлича,изкуство е,но много не ми се иска да е професията ми за цял живот.
Върнете се в началото
Jameson

МнениеПуснато на: Съб Ное 10, 2007 11:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

леле да си призная многооо ми липсва аз знам че призванието мие барманството, малко чъртвх по едно време бутилки ама беше за малко Sad нямах много време да тренирам , а истинският барман не е този който мойе да върти , а той който мойе да ти зашемети главата с коктеили, пиене и тнт абе това е няй-яката работа която съм има, с какво настроение съм се пруибирала сутрин след работа................
Върнете се в началото
bam_bam

МнениеПуснато на: Пон Апр 28, 2008 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравеите!
Моят първи ден зад бар......``ужас``,беше преди 4 години,един от барманите доиде и ми каза : - пич,еи т`ва е бара оправяи се!Седях си тъпо и незнаех ко да правя,всичко което знах за баровете до този момент беше от консуматорска гледна точка.Никак не ми беше приатно тогава но ето ме и до днес съм барман и за мен по яка работа за млад човек няма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за Коктейли Форуми -> Свободен Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети