Форум за Коктейли Форуми Форум за Коктейли
Форум за коктейли. Рецепти за коктейли, опит, въпроси.

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Сайта използва технологии, включващи "бисквитки". Научете повече. Разбрах! Затвори
Рецепти за коктейли
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за Коктейли Форуми -> Коктейли
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cognac

МнениеПуснато на: Съб Яну 27, 2007 12:24 pm    Заглавие: Рецепти за коктейли Отговорете с цитат

Скъпи приятели, наскоро при прехвърляне на информация, неволно загубих събирана с години колекция от коктейли. Когато срещнах Вашия сайт ми хрумна, дали не можем ние `любителите`, да разменим помежду си собствени рецепти? Нека се задължим да не използваме професионално тези рецепти и по никакъв друг начин да не накърняваме авторските права на създателите им. Нека, доколкото е възможно, тези рецепти бъдат авторски. Не предлагам първа рецепта, защото смятам,че това право се полага на авторите на сайта. Наздраве на всички !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
irish
Site Admin

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Яну 27, 2007 10:29 pm    Заглавие: Re: Рецепти за коктейли Отговорете с цитат

Приемаме предложението и предлагаме първата рецепта на основата на калвадос, тъй като на тази основа все още няма добавени рецепти в сайта.

НЕБЕСНА НАДЕЖДА

лед
25 мл калвадос
20 мл джин
15 мл портокалов ликьор

Смесете всички компоненти в кана. Прецедете в чаша за
коктейли. Може да украсите с резенче портокал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lime

Местожителство: Зад Бара...

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма никакъв проблем, но искам да знам дали да давам рецепти на всичко което знам или да давам само разни безизвестни рецепти!? Кажи и почвам Smile

tale for the colors on the cock's tail, and the begining of the "Cocktails"... Join me!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irish
Site Admin

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 4:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По твой избор Very Happy
lime

МнениеПуснато на: Вто Авг 28, 2007 8:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами сещам се преди, когато още си нямах и на идея за какво става въпрос, трябваше да науча кое как и защо ?! Например си спомням че ме научиха да правя мохито в шейк чаша с резенчета лимон и 5 - 6 плуващи листенца препикана мента от уличните псета ! Rolling Eyes Мислех си че съм направил магия и се радвах, но лека полека се разбра че правя някакви измислици и понеже с това започнах, за това и първата рецепта ще бъде за Мохито (все пак наистина е класика) Smile

На мен представителя за ВТ на бакарди ми донесе спец. чаши на бакарди за мохито (тъмно зелени, дебело стъкло с емблемата може и да са известни)
В чашата слагаме 2-3 пакетчета кафява захар, половин лайм (з, лимон) на резенчета и 10 - 12 листа мента но да е свежа за да пусне нужните аромати! Всичко това го мачкаме упорито, докато не видим горе долу 50мл. течност на дъното (това са соковете от лайм, премесени с разтворената вече захар и аромати на ментата)

После напълваме чашата с натрошен лед (не на сняг, ами на дребни парчета, които да не се разтопят веднага от стайната температура на рома), след това допълваме с 50 мл. бакарди и остава място за около 60-най много 100 мл. сода! Накрая вземаме баровата 'лопата' Smile и бъркаме така че всички съставки да се вдигнат нагоре и да се омешат кадърно! Поднася се студен, на салфетка със къса сламка, без допълнителна окраса ако сте традиционалисти Smile Idea Very Happy Very Happy Very Happy

tale for the colors on the cock's tail, and the begining of the "Cocktails"... Join me!
Върнете се в началото
cocktail_MaS73r

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 3:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Карибски залез

Необходими продукти за една чаша:

20мл кубински ром
10мл ликьор”Сафари”(приготвен е от ферментирали цветя)
20мл портокалов сок
20мл сок от ананас
10мл кюрасо
10мл сметана
1 портокал(fresh)

Начин на приготвяне:

Сипете кубински ром и ликьора в малка чашка за коктейли.
Смесете с шейкъра соковете прибавете към тях сметаната и
Отново разбъркайте.Бавно налейте сместа към алкохола
Върнете се в началото
lime

МнениеПуснато на: Нед Сеп 16, 2007 5:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

cocktail_MaS73r написа:
Карибски залез

Необходими продукти за една чаша:

20мл кубински ром
10мл ликьор”Сафари”(приготвен е от ферментирали цветя)
20мл портокалов сок
20мл сок от ананас
10мл кюрасо
10мл сметана
1 портокал(fresh)

Начин на приготвяне:

Сипете кубински ром и ликьора в малка чашка за коктейли.
Смесете с шейкъра соковете прибавете към тях сметаната и
Отново разбъркайте.Бавно налейте сместа към алкохола

(Sorry, nqmam malko kirilica:) Tova naistina mi zvu4i mnogo dobre kato recepta, oba4e molq te uto4ni kakvo kyuraso trqbva da se sloji i kakva e vmestimosta na 4a6ata, za6toto spored men moje i da se pouveli4i malko proporciqta na likyorite i alkohola (kyurasoto sy6to vliza pri likyorite), a i smqtam 4e moje da stane 2 ili 3 plastov kokteyl, ako se razbiqt v sheikyr pyrvo sokovete ,fresh-a i roma a posle se dolivat spored tejestta po red ostanalite systavki! Smile

Върнете се в началото
cocktail_MaS73r

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 6:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кюрасото трябва да е синыо, а чашата да е за мартини.
/Щях да ти покажа снимка на коктейла ама не разбрах от къде да прикача файл ./
Върнете се в началото
lime

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2007 12:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cocktail_MaS73r написа:
Кюрасото трябва да е синыо, а чашата да е за мартини.
/Щях да ти покажа снимка на коктейла ама не разбрах от къде да прикача файл ./

ako iskash da ka4vash snimki gi upload-vai v http://img1.imageshack.us/ i posle gi ka4vay s URL

Върнете се в началото
cocktail_MaS73r

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2007 6:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Зарежи, не знам как става, ако толкова искаш да ти дам снимката просто си дай пощата
Върнете се в началото
lime

МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2007 11:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги, пробвайте докато сте на работа едно коктейлче, което измислих и си кажете мнението, защото напоследак, доста хора започнаха да го пият и много да се кефят! Както и да е де, няма име, ама ако искате предложете и такова!

Колинс чаша, първо сложете в шейкъра 3-4 айсберга, 5мл. лимонов сок, 5мл. захарен сироп или трипъл сек (ама няма да се усети), 50мл. Абсолют лимон (цитрон) и джуркайте докато ви замръзне ръката! Smile Прецедете тая супа в чашата и добавете 3-4 тънки резена лайм и долейте с фанта лимон! Разбъркайте го малко с баровата лъжица и го украсете както ви сърце дава! Аз го украсявам с резен лайм или изобщо не го крася! Аааааа и последно - Като сте сложили всичко, гледайте да ви остане 1 сантиметър въздух в чашата и там натикайте натрошен лед! Ей това наистина и на вас ще ви хареса много!Кажете какво мислите и после ще ви дам другите си рецепти за оценка Shocked Very Happy Very Happy

Върнете се в началото
puxi1

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zdraveite na vsi4ki!Niakoi 6te mi kajeli ako znae koi sa kokteilite ot grupata "Shrubs",znam samo 4e sa topli napitki. Wink
Върнете се в началото
DamqnGatev

МнениеПуснато на: Нед Юни 08, 2008 10:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

lime написа:
Ами сещам се преди, когато още си нямах и на идея за какво става въпрос, трябваше да науча кое как и защо ?! Например си спомням че ме научиха да правя мохито в шейк чаша с резенчета лимон и 5 - 6 плуващи листенца препикана мента от уличните псета ! Rolling Eyes Мислех си че съм направил магия и се радвах, но лека полека се разбра че правя някакви измислици и понеже с това започнах, за това и първата рецепта ще бъде за Мохито (все пак наистина е класика) Smile

На мен представителя за ВТ на бакарди ми донесе спец. чаши на бакарди за мохито (тъмно зелени, дебело стъкло с емблемата може и да са известни)
В чашата слагаме 2-3 пакетчета кафява захар, половин лайм (з, лимон) на резенчета и 10 - 12 листа мента но да е свежа за да пусне нужните аромати! Всичко това го мачкаме упорито, докато не видим горе долу 50мл. течност на дъното (това са соковете от лайм, премесени с разтворената вече захар и аромати на ментата)

После напълваме чашата с натрошен лед (не на сняг, ами на дребни парчета, които да не се разтопят веднага от стайната температура на рома), след това допълваме с 50 мл. бакарди и остава място за около 60-най много 100 мл. сода! Накрая вземаме баровата 'лопата' Smile и бъркаме така че всички съставки да се вдигнат нагоре и да се омешат кадърно! Поднася се студен, на салфетка със къса сламка, без допълнителна окраса ако сте традиционалисти Smile Idea Very Happy Very Happy Very Happy
Благодаря ти много за подробното обяснение.От няма година се запалих по барманството и магията на коктейлите силно ме заплени.Четох и научих много рецепти,но ми липсва техниката.Подобни обяснения ми помагат много. Rolling Eyes
Върнете се в началото
Paco Barmana

Местожителство: Сред алкохола

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2008 3:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте. Моята измислена, но изпрбвана и одобрена рецепта за коктейл който се казва пента Very Happy ето я и нея. Продукти:
250мл нат.сок праскова
25мл мента
3 кубчета лед
резен лимон за украса.
В чаша колинз или хайбол се излива нат.сок. На гърба на лъжица се налива ментата и се добавя ледът. Украсява се със резена лимон и се сервира със сламка. Cool Wink
Върнете се в началото
irish
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Ное 19, 2008 1:21 am    Заглавие: Пента Отговорете с цитат

Супер! Very Happy
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за Коктейли Форуми -> Коктейли Часовете са според зоната GMT
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети